100 г айви - 57 ккал
Айва містить кальцій, магній, фосфор, калій, натрій, фолієву кислоту та вітаміни групи В і С. Ці речовини дуже корисні для нашого організму та здоров’я у цілому.
Кислі і терпкі
Форма плодів айви нагадує яблука, вони покриті жовтою шкіркою із пушком, приблизно 5-6 см в діаметрі, з насінням. М'якоть фруктів тверда, дуже кисла та терпка; її не рекомендують безпосередньо вживати в їжу, хоча плоди айви дійсно ароматні та широко використовуються у виробництві сиропів, компотів, желе та лікерів. Такі страви є прекрасним доповненням до чаю. Завдяки вмісту пектину, айва також чудово підходить для фруктових консервів.
У домашньому саду
Айва також є популярною декоративною рослиною, яку часто плутають з хеномелесом. Вона красиво цвіте, має великі квіти; її можна часто побачити у садах і парках. Айву можна вирощувати як бонсай.
Корисний фрукт
Айвові лікери істотно впливають на роботу серця. Вони знижують кров'яний тиск, запобігають кишковим скороченням, а також стимулюють обмін речовин. Витяги зі свіжих фруктів застосовують при лікуванні анемії. Слиз, що утворюється при замочуванні насіння айви, колись використовувалася в народній медицині для заспокоєння кашлю та лікування інфекцій дихальних шляхів, а також зовнішньо при лікуванні опіків і подразнення шкіри. Плоди айви також рекомендують тим, хто дотримується дієти.