Хороші манери, виховання та культура – відомі терміни, які не втратили свого значення з плином часу. І надалі важливим є знання правил етикету як під час ділової зустрічі, так і вечері зі знайомими. Хороші манери – це не штучний ритуал, залишений нам у спадок епохами, які пропагували традиції та манери. Це практична та надзвичайно корисна в сучасному світі здатність відповідного поводження в будь-якій ситуації, яка бере свій початок у звичаях. Це не лише знання правил етикету («savoir vivre»), але також мистецтво їх правильного застосування.
Навіщо нам етикет за столом?
Враження, яке справляємо на інших під час спільних прийомів їжі, часто впливає на оцінку нашої особистості та подальший розвиток людських відносин. З іншого боку, правила відповідної поведінки за столом допомагають нам почуватися впевненіше та вільніше. Якщо задумуємося, яка виделка чи ніж призначені для певної страви чи як саме їсти так звану "складну страву", не можемо зосередитися на темі розмови та почуваємося розгубленими. Саме тому варто поглиблювати свої знання правил етикету за столом, щоб уникнути незручних ситуацій, почуватися впевнено в будь-якій компанії та зміцнювати відчуття власної гідності.
Поведінка культурної людини
Хороші манери на організованому прийомі – це елегантний вигляд, привітання гостей згідно з правилами пріоритету, вміння розсадити їх за відповідно приготованим і прикрашеним столом. Це також сервірування згідно з прийнятими правилами, відповідний підбір вина та провадження товариської бесіди у відповідності з вимогами хороших манер.
Раніше та сьогодні
Колись правила поведінки за столом були дуже суворими, але часи змінюються, разом із ними змінюється також кодекс хороших манер. Однак, деякі засади залишаються обов’язковими й сьогодні, тому варто їх знати та дотримуватися.