До прибуття іспанців у Мексиці не знали ані про жир, ані про оливкову олію. Їжу пекли, варили у воді чи на парі, іноді готували у викопаних у землі ямах. Іспанські колонізатори швидко американізувалися, перейнявши стиль життя та харчування тубільців. Нові кулінарні методи – смаження, гриль тощо посприяли виникненню багатьох незвичних рецептів.
Люди з плоті та кукурудзи
До прибуття іспанців основою харчування місцевих жителів була кукурудза. У міфології Майя люди були створені з кукурудзяної маси, змішаної з кров'ю богів, тому кукурудза була предметом майже божественного поклоніння. Кукурудзяна маса стала основою для випічки хліба та пирогів.
Тортилья чи начос...?
З кукурудзяної маси печуть мексиканський хліб – тортилью. Для приготування тіста замочують сухі зерна в теплій воді з кальцієм, варять до готовності, потім залишають на ніч. Наступного дня зерна проціджують, миють і перемелюють. З меленої маси формують тонкі коржі та викладають їх на розігріту глиняну плиту, що називається комаль. Інший вид коржів - тотопос - тонкі, нарізані шматочки, їх готували з борошна печеної та меленої кукурудзи, змішаної із сіллю та гострим перцем чилі. Американці популяризували їх під назвою «начос».
Квасолеві мачо
Мексика є батьківщиною приблизно 20 сортів квасолі. Квасоля в поєднанні з кукурудзою забезпечує організм людини відповідними амінокислотами, необхідними для вироблення білків і обов’язкових для збалансованого харчування. Квасолю можна зварити з ароматними травами чи перемолоти зварену та зробити у вигляді пасти, якою начиняють тортильї.
Секрет пекучого темпераменту...
У Мексиці гостра паприка чилі була, є та буде королевою приправ. Мексиканці так полюбили гостру паприку, що навіть найбільш вишукана страва вважається незакінченою, якщо її не приправили чилі. Найчастіше мексиканці готують соуси чилі – мелена гостра паприка з червоними чи зеленими помідорами, для густоти додають пасту з насіння соняшника, гарбуза, арахісу чи зерен какао, а також різні прянощі. Відомо приблизно 90 сортів гострої паприки різного кольору, форми та смаку.
Мексика – обережно з молоком!
Найпопулярнішим мексиканським алкогольним напоєм є, звичайно ж, текіла. Однак, немає такого рецепта, де б цей напій змішували з молоком. Хімічні сполуки, що містяться в молоці, підсилюють дію текіли та викликають сильне алкогольне сп'яніння навіть при невеликих дозах обох напоїв.