100 г кукурудзи – 97 ккал
Містить багато вуглеводів, клітковину, білок, велику кількість вітамінів групи В, вітамін Е, калій, фосфор, магній, залізо, цинк.
Еліксир молодості
Магній, що у величезній кількості міститься в кукурудзі, відмінно поповнює нестачу, яка супроводжує багато хвороб, пов'язаних зі старінням організму. 150 г кукурудзи забезпечує близько 25% необхідної кількості вітаміну В1 для дорослих. Містить також головний антиоксидант – вітамін Е, що запобігає атеросклерозу. Включення кукурудзи в щоденне меню зменшує ризик серцевих захворювань і захищає від раку. Вуглеводи, що містяться в кукурудзі, забезпечують організм енергією, не створюючи жирових відкладень. Кукурудзяні приймочки мають жовчогінні властивості та зменшують рівень цукру, через це їх настій використовують під час захворювань на цукровий діабет, гіпертонію, гепатит та ін. Крім того, у разі потреби відвар з кукурудзяних приймочок можна застосовувати як кровоспинний засіб. Кукурудзяне масло виготовляють із зародків стиглого насіння кукурудзи. Якщо приймати столову ложку кукурудзяного масла двічі на день протягом місяця, це допоможе уникнути астми, мігрені та різноманітних шкірних захворювань.
Стрункий і спокійний
Кукурудза має антистресову дію. Вона багата на вітаміни групи В, особливо вітамін В1, що впливає на роботу нервової системи, м'язів, серця та вироблення червоних кров’яних тілець.Більш за все кукурудзу поважають за її здатність виводити надлишки холестерину з крові. Якщо ви полюбляєте жирні страви, не забувайте частіше вживати кукурудзу – вона покращить стан вашого організму. Вчені прийшли до висновку, що регулярне вживання кукурудзи зменшує ризик інсульту, діабету й серцево-судинних захворювань, адже організм отримує достатню кількість харчових волокон, клітковини та інших корисних речовин, що містяться в кукурудзі, і активізує всі метаболічні процеси. Дієтологи стверджують, що правильні кукурудзяні страви сприяють збереженню зору в літніх людей. Необхідно використовувати лише початки з ніжними молодими зернами. Старі й перезрілі кукурудзяні зерна мають грубу структуру й їх засвоєння потребує великих зусиль організму.
Золотий град
Кукурудза походить з Центральної Америки і, вважається, що її почали вирощувати ще 7000 років до нашої ери. Вона була основною їжею Майя, Ацтеків й Інків. Становила також частку їхньої культури. Легенда Ацтеків говорить, що Бог-Сонце послав золотий град (кукурудзу), щоб нагодувати людей. Саме кукурудза зіграла важливу роль у розвитку і становленні цих високорозвинених культур Америки. Історики пояснюють це тим, що вона стала основою для високопродуктивного землеробства, без якого не може виникнути справді розвинене суспільство. На думку вчених на початку кукурудза була в 10 разів менша за сучасні сорти, тобто 3-4 см завдовжки.
Кукурудза на кухні
Сьогодні кукурудза широко використовується на кухні. З кукурудзяного борошна випікається хліб і тістечка, а також роблять італійську поленту. Вона є основою мексиканського млинця «tortilli», з яких робиться національне блюдо «tacos» або «enchiladas». Її додають до салатів, а теплою служить гарніром до м'ясних блюд. Ми вживаємо її також у вигляді поп-корну та кукурудзяних пластівців для сніданку. Використовується для виробництва бурбону. У промисловості з кукурудзи виробляють штучне волокно, а кукурудзяний крохмаль використовують у виробництві лікарняних засобів, віскозного волокна, клею, паперу та вибухових речовин. Кукурудзяне масло необхідне для створення деяких фарб і мила. Стебла й листя кукурудзи використовують у виробництві добрив, пакувальних та будівельних матеріалів, а кукурудзяні качани є джерелом фурфуралі – сировини необхідної для виробництва нейлону, пластмас та інших синтетичних речовин. Кукурудзяні початки є основою виробництва желатину, який у фармацевтичній сфері використовують для створення розчинної оболонки для ліків у капсулах.
300 мільйонів у день
Саме стільки млинців «tortilli» з'їдають щодня в Мексиці! Це більше 100 мільярдів млинців у рік!
Богиня на городі
Індіанці вважали кукурудзу однією з богинь землеробства разом із квасолею та гарбузом. В цих культурах її застосовували в різноманітних цілях:
- зерна – як пожива, для виробництва олії, алкоголю, для прикрас;
- листя – для наповнення матраців, виробництва ляльок і мокасин;
- для померлих – частина ритуалу проводів до «Країни вічного полювання».