100 г від 26 до 346 ккал
Містить рослинний білок, кальцій, фосфор, калій, залізо, вітаміни B1, B6, C, K.
Вживаєтся в стручках
Італійці та французи вивели сорт квасолі без волокон, яку споживають усю – стручок разом із насінням, що міститься у ньому.
Поживне насіння
Майже всі сорти квасолі є волокнистими і вирощуються задля насіння, яке має високу поживну цінність. Для зберігання насіння, квасоля висушується, а перед вживанням замочується у воді, щоб з неї можна було готувати різноманітні страви. З огляду на високий вміст білка її називають м'ясом для вегетаріанців.
Квасоля, рис, картопля
У тропічних зонах Америки й Азії квасоля росте у дикому середовищі. Її плоди – стручки з декількома насінинами всередині. Культивують величезну кількість сортів і видів квасолі, яка вважається одним із основних продуктів харчування, особливо на території Південної Америки, де вона відіграє таку ж роль, як рис в Азії чи картопля в Європі.
Велика родина квасолі
Існує приблизно 200 видів квасолі. До найвідоміших відносяться: стручкова квасоля (зелена та жовта), біла квасоля, червона ("Kidney"), "Borlotti", багатоквіткова квасоля та ін.
Світська дама
Вважається, що квасолі близько 8000 років. Вона є однією з «трьох сестер» американської кухні до часів Колумба, разом із кукурудзою та гарбузом. Ацтеки вирощували «ayacolt», тобто квасолю разом із кукурудзою, яка служила їй опорою для виття. Сьогодні квасоля – це одне з основних джерел рослинного білка у світі. Вона зустрічається в кухні всіх народів. Існує 30000 сортів квасолі, більше 500 з яких – кормові.