
Привабливість овочевих страв – це передусім їх смак, запах, вигляд і спосіб подачі. Пам’ятаючи про правило споживання овочів і фруктів п’ять разів на день слід старатися забезпечити організм усім найкориснішим, застосовуючи перелічені нижче правила.
1. Купуючи свіжі овочі, звертайте увагу, щоб вони були зрілі та не в’ялі. При купівлі заморожених овочів, слід вибирати повністю замерзлі, сухі та не склеєні між собою.
2. Шкірку з митих овочів потрібно знімати якомога тоншу, адже під нею сконцентровано найбільше поживних речовин.
3. Очищені овочі слід відразу сполоснути в чистій воді, не замочувати їх. Під час замочування руйнуються цінні поживні речовини (розчинні у воді вітаміни – з групи В і С), а також мінеральні елементи.
4. Листові овочі слід полоскати дуже ретельно, відділяючи листя та змінюючи воду. Потім обережно відцідити, щоб не зім’яти та не поламати листя.
5. Вимиті, висушені та подрібнені овочі слід варити відразу, кладучи їх до посуду для готування на парі, або ж у невелику кількість підсоленої кип’ячої води. Заливання овочів перед варінням холодною водою – помилка.6. Під час варіння овочів, які містять каротин, слід додати трохи жиру, напр., оливкової олії. Кореневі та стручкові овочі слід варити під накриттям. Овочі з родини капустяних спершу потрібно варити у відкритій посудині, а після кількох хвилин накрити їх кришкою.
7. Час варіння овочів слід звести до мінімуму. Варити недовго при високій температурі до моменту їх пом’якшення.
8. Овочі, призначені для салатів, найкраще варити й охолоджувати неочищеними.
9. Салати з сирих овочів слід готувати в останню хвилину, безпосередньо перед поданням до столу.
10. Кожну порцію подрібнених овочів потрібно відразу поєднувати з соусом або олією, адже жир тоненьким шаром вкриває частинки овочів і оберігає їх від окислення.
11. Приправляти овочеві страви спеціями та травами слід безпосередньо перед поданням. Якщо ці додатки свіжі, подрібнювати їх слід в останню хвилину перед поєднанням із овочами.