Поставте келихи справа, над тарілкою, такі келихи ми найчастіше беремо правою рукою. Справа наліво поставте: келих для білого вина, потім келих для червоного вина. Келих для води потрібно ставити дещо збоку, адже до нього має бути безперешкодний доступ протягом усієї вечірки. Також варто пам’ятати, що десертний посуд потрібно ставити на стіл не на початку вечірки, а тільки перед подачею чаю чи кави.
Правильно обрані келихи окрім естетичної функції дозволяють оцінити колір, смак і аромат вина. Вони мають бути прозорими, зробленими із гладкого й тонкого скла. Тільки у такому випадку можна буде розгледіти найголовніше – вино. Форма келиху відіграє вирішальну роль, коли справа доходить до дегустації. Дослідження показують, що те ж саме вино, подане в різних келихах, має настільки різний смак, що ніхто не може й припусти, що напій насправді один.
Найбільш універсальна форма – келих, що звужується у напрямку вниз та дещо нагадує яйце. Те, як ми тримаємо келихи, також дуже важливо. Потрібно тримати його за ніжку, щоб напій не нагрівся, а сам келих не забруднився.
Правильно користуйтеся нашими порадами, спробуйте та побачте, як перевтілиться ваше застілля.
Насолоджуйтеся вечіркою та дізнайтеся більше на:
У чому елегантно подати шампанське, вино, горілчані напої чи коньяк?
Алкоголь – правила подавання до столу