100 г манго – 65 Ккал
Манго містить калій, магній натрій, мідь, бета-каротин і вітаміни A, B1, B2, C, Е і PP.
Фрукт богів
З огляду на свій винятковий смак манго називають фруктом богів. В залежності від сорту, плоди манго відрізняються забарвленням і величиною. Цей фрукт їдять по-різному. Можна розрізати манго навпіл, видалити кісточки та виїдати м’якоть ложечкою, або ж порізати фрукт на маленькі шматочки. Найкраще манго смакує охолодженим. Сирі овочі додають до салатів, варені – до десертів, варення, соусів і м’ясних страв. Фрукти можна також сушити та консервувати, з них роблять соки, желе та джеми.
Олія з кісточок
Мешканці Індії використовують не лише фрукти, але також кісточки та молоде листя. З кісточок роблять олію, а листя служить основним інгредієнтом салатів в індійській кухні.
Корисне манго
Манго містить вітаміни A, C, PP, E, вітаміни групи B, а також магній, калій, мідь, флавоноїди, клітковину та цінний люпеоль з антиоксидантною, антиатерогенною та протизапальною дією. Олія з кісточок манго застосовується у косметиці. Вона також містить жирні кислоти, мангіферин і галотанін. Манго доповнює нестачу вітамінів і мінералів. Фрукт є багатим джерелом міді, необхідної в процесі утворення еритроцитів, нестача яких може призводити до анемії. Клітковина регулює роботу кишечника та покращує видалення шкідливих продуктів обміну речовин.