Прихильники «Slow Food» (повільного харчування) доводять, що повільність забезпечує кращу якість, більш ретельну обробку, багатство пізнання, які нівелює поспіх, а також – здоровий раціон. Прикладом може слугувати повільне дозрівання, котре надає винам і коньякам смакові барви. Те саме стосується багатьох сортів пива, сирів, деяких видів м’яса.
Продовольчі продукти, які піддаються високому рівню обробки, не забезпечують необхідних для життєдіяльності вітамінів, мінеральних солей та інших цінних речовин, а навпаки, є джерелом небезпечних насичених жирів і цукру. Їжа швидкого приготування, яку споживаємо на ходу, що супроводжується малорухомим способом життя – гарантована надмірна вага й інші хвороби. Протиотрутою від епідемії ожиріння є… овочі.
Принципи здорового способу життя
Slow Food – це аж ніяк не примха для багатіїв. Долучитися може кожен, хто захоче оцінити значення приготування повноцінних домашніх страв у приємній атмосфері.
Нам вистачить природних продуктів без штучних додатків необроблених, сезонних, котрі можемо придбати напр. на ринку, в магазині здорового харчування, безпосередньо у сільськогосподарського виробника, або ж, за можливості, виростити на власному городі. Звичайно, щоб розпочати революцію «Slow Food» потрібно трохи часу, котрий мусимо присвятити приготуванню страви та спокійному її споживанню. Напевне, для багатьох буде важко щодня знайти час для приготування їжі. Але для початку можна спробувати у вихідний.
Варто спробувати їсти «поволі» та свідомо пізнати позитивні результати цього дійства, адже їх насправді багато. Приготування їжі може стати магічним ритуалом, а не щоденним обов’язком.
Slow Food – екологічне життя
Ідея «сповільнення темпу» охоплює також багато більших і менших товариств і організацій в цілому світі, а їх філософія стосується кожної сфери людського функціонування. Рух «Slow» – це також утилізація відходів, раціональне використання енергії, купівля продуктів з логотипом «eco friendly» (нешкідливих для навколишнього середовища), альтернативні методи навчання («slow school»), чесна торгівля тощо. Все це призводить до більш свідомого життя. Прихильники руху переконують, що таке життя можливе. Адже не йдеться про те, щоб усе покинути, оселитися далеко від цивілізації та вирощувати рослини. Вистачить знайти відповідний для себе ритм і старатися жити більш змістовно.
Нижче наведено декілька порад від прихильників «Slow Food», які не важко застосовувати щодня.
- Замість того, щоб бігти на роботу, ідіть швидким кроком. Тоді серце працюватиме рівномірно, і ви уникнете ризику несподіваного прискорення серцевого ритму. Вистачить лише вийти з дому на декілька хвилин раніше, ніж звичайно.
- Не робіть усе нараз. Такий ритм роботи спричиняє менше стресових ситуацій і потребує менше енергії.
- Зробіть процес споживання їжі особливим. Бесіди та розмови будують зв’язки і приносять справжнє задоволення.
- Їжте за столом, ретельно пережовуючи страву. Споживання їжі за газетою, комп’ютером або перед телевізором, на ходу, у машині, стоячи, в барах швидкого обслуговування чи взагалі на вулиці – шкідливе.
- Насолоджуйтеся смаком і ароматом страви. У такий спосіб стимулюєте шлунок до виділення шлункових соків, що прискорює травлення.
- Замість готових страв або напівфабрикатів, готуйте страви з продуктів, які піддавалися мінімальній обробці. Вибирайте свіжі, сезонні овочі та фрукти, випікайте вироби з тіста. Уявіть своє задоволення, коли близькі будуть занурюватися в розмаїття запахів і смаків.
- Ковбасні вироби замініть шматочком печеного чи вареного м’яса.