Трави, які використовуємо в нашій кухні, спеції та натуральні додатки до кави та чаю, містять елементи, які покращують обмін речовин і стимулюють клітини виробляти більше енергії, що відіграє особливо важливу роль для людей, які дотримуються дієти для боротьби з ефектом «йо-йо». Існує багато смачних і здорових натуральних продуктів, додавання яких до чаю, кави чи какао не лише покращить смак напою, але й зігріє організм. Нижче наведено коренеплідні спеції та дотатки, які виступають у незвичній ролі – антибактерійних і зігріваючих засобів.
Імбир
Вирощується в тропічній Азії понад 3000 років. Відомим царством приправ є індійська кухня. Доступний як свіжий імбир, так і сушений шматочками чи змелений. Імбир – «найтепліший» інгредієнт раціону, оскільки має позитивний вплив, серед іншого, на травлення та кровообіг, саме тому йому притаманні зігрівальні властивості. Це ідеальний додаток до напоїв: кави, чаю (замість лимону), бокалу червоного глінтвейну. Його можна вживати також як додаток до м’ясних, рибних страв і десертів. Він містить багато протизапальних речовин.
Гвоздика
Гвоздика – сушені бруньки вічнозеленого гвоздикового дерева, яке росте лише в тропічному морському кліматі, у тому числі в Малайзії, Індонезії та Танзанії. Наявності гвоздики в Європі завдячуємо середземноморській кухні. Додавання гвоздики до чаю та кави додає бадьорості організму. Її можна додавати також до борщу та м’ясних страв (напр. печеної полядвиці). Антисептичні та знеболюючі властивості гвоздики пришвидшують процес видужання при застуді чи грипі.
Кориця
Кориця, котру зазвичай використовуємо у вигляді порошку, – це кора ароматного дерева з Цейлону. Чим вона яскравіша, тим краща її якість. Упродовж віків її застосовували в народній медицині як ліки проти застуди та загального ослаблення організму. Розігріває навіть сам чудовий аромат кориці. Її можна додавати до чаю, глінтвейну чи пива, компоту, свинини з вершками, яблучних мусів і, звичайно ж, до випічки, хоча в цьому випадку вона втрачає свої лікарські властивості.
Мед
Молоко, чай або какао, підсолоджені медом, – здавна відомий ідеальний напій для всіх, хто мерзне. Йому притаманні протизапальні, відновлювальні й очисні властивості. Вживання меду пришвидшує розумовий розвиток дітей і покращує імунітет дорослих. Варто пам’ятати, що мед не можна додавати до гарячої рідини, адже він втрачає більшість своїх властивостей. Максимальна температура – 60 градусів.
Кардамон
Характеризується інтенсивним запахом коренеплоду. Підходить до кави, молока, шоколаду, сирів і десертів. Часто застосовується під час лікування застуд, адже має противірусні та зміцнюючі організм властивості. Полегшує кашель, пришвидшує процес одужання під час бронхіту. Крім цього, допомагає при поганому травленні шлунку, освіжає подих, а також запобігає розвитку вірусів і зміцнює організм.
Шкірка апельсина
Аромат апельсинової шкірки розслабляє та допомагає швидше заснути в холодні вечори. Надзвичайно смакує в чаї та глінтвейні. Підходить також як інгредієнт до тістечок, пряників і… спагеті «Болоньєзе». Аромат апельсинової шкірки, котрий поширюється по дому, знімає головний біль. Флавоноїди, які в ній містяться, мають протизапальну й антибактеріальну дію.
Перець чилі
Ідеальний додаток до страв у холодні дні. Про його зігріваючі властивості знають всі, хто хоч раз їв страви з великою кількістю цієї приправи. Його можна додавати до всіх видів м’яса. Можна також використати як додаток до гарячого шоколаду. У лікувальних цілях перець застосовується при запаленні дихальних шляхів, як засіб, що знімає набряк слизової оболонки й очищає дихальні шляхи.
Ваніль
Запах ванілі – найсмачніший з усіх солодких ароматів. Найкраще пахне сама м’якоть, яку видобувають зі стручка. Паличку слід розрізати вздовж і видобути її вміст. Підходить до кави, чаю (ванільний цукор), сирків, налисників і виробів з тіста. У формі настою чи сиропу застосовується при гарячкових станах і проблемах з травленням.
Малиновий сік
Чудово пасує до чаю та пудингу. Це один з найбільш ефективних і корисних ліків від застуди. Ефірна олія малини мають розігріваючі властивості, а саліцилова кислота, яка в них міститься, сприяє потовиділенню.