100 г буряка – 37 ккал
Містить вуглеводи, клітковину, калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, цинк, вітаміни С, В1, В5, В6, РР, Е, фолієву кислоту, провітамін А.
Міцні кістки, здорові зуби
Споживання буряка благотворно впливає на наші кістки та зуби, адже він містить кальцій, нестача якого спричиняє карієс, рахіт, остеопороз і порушення росту в дітей.
Любителям розважитись
Завдяки унікальному поєднанню вуглеводів, вітаміну С, калію та фолієвої кислоти буряк очищає організм, запобігає анемії та втомі, а також захищає від раку.
Культовий буряк
Всі сучасні сорти походять від дикого буряка, що росте на Далекому Сході та в Індії. Перші письмові згадки про буряк було знайдено у Вавилоні. Його дуже цінували стародавні греки, які складали з нього данину Аполлону. Спочатку споживали лише листя, а коріння використовували в лікувальних цілях. В XIV столітті буряк почали вирощувати в північній Європі. У часи Наполеона I набув поширення цукровий буряк, який сьогодні є другим джерелом цукру після цукрової тростини. Буряк – основний інгредієнт борщу, культового супу східноєвропейської кухні.