100 г цибулі-порей – 47 Ккал
Цибуля-порей містить каротин, фосфор, кальцій і вітаміни A, Е, B1, B2, C.
Від ревматизму і не лише
Цибуля-порей застосовується для лікування ревматизму, має сечогінну дію та стимулює лактацію. Завдяки вмісту мінеральних солей вона містить багато поживних речовин. З огляду на вітаміни, які в ній містяться, її рекомендують також при проблемах травної системи. Має очищаючу дію, завдяки чому застосовується при харчових отруєннях. Є також помічним засобом при простудах, добре впливає на імунітет організму та містить цінні етеричні масла. Цей овоч – досконалий антисептик.
Давні любителі цибулі-порей
Цибулю-порей знали ще у давні часи, імовірно її щоденно вживали Нерон і Аристотель, котрі стверджували, що саме цьому овочу завдячують своїм гучним і дзвінким голосом.
День цибулі-порей
1 березня в Уельсі святкують день її покровителя – св. Давида, символом котрого є саме цибуля-порей. Цибуля-порей для жителів Уельсу є також ознакою мужності, що пов’язано з історичною битвою з саксонцями, коли солдати-переможці для успіху прикрашали зброю саме цибулею-порей. Цього дня мешканці Уельсу віддають цьому овочу особливу шану, готуючи з нього основні страви, а також, використовуючи його для декорування. Цибуля-порей є відмінним додатком до салатів, супів і м’яса – її можна бланшувати, тушкувати та варити.
Популярність цибулі-порей
Найбільш популярною цибуля-порей є в Голландії. Тут її споживають щодня, а голландською фірмовою стравою є тушкована цибуля-порей.