100 г селери – 18 ккал
Містить багато важливих мінеральних речовин, таких як: калій, цинк, кальцій, залізо, фосфор, магній, вітамін С, вітаміни групи В, РР, Е і провітамін А.
Тиск униз
У китайській медицині селера використовувалася як ліки від гіпертонії. Дослідження підтвердили наявність у селері сполук, які регулюють артеріальний тиск.
Імунітет вгору
Селера містить вітамін С, що впливає на нашу імунну систему, зміцнюючи протистояння запаленням і застудам.
Для гарного самопочуття
Цілющі властивості має насамперед сира селера. Вона корисна при хворобах шлунку, ревматизмі, ожирінні, захворюваннях сечового міхура. Салати та сік із селери є відмінним засобом для підтримки гарного самопочуття (очищають організм від токсинів).
Натуральний афродизіак
Уже в стародавні часи селера вважалася афродизіаком. Тому пропонуємо чоловікам апетитні страви з селерою, у той час як жінкам, наслідуючи древніх римлян, не забути сплести вінок переможця з листя селери. Рекомендуємо також компрес із соку селери від синців та подряпин. Тим, хто дав обітницю цнотливості, залишається цілющий вплив селери на ревматизм.
З аптеки на кухню
Селера походить із дикої рослини, що росте в Європі й Азії в болотистій місцевості. Спочатку вона використовувалася як лікувальна рослина та слугувала оздобою столу. Тільки в XVII столітті селера стала популярним овочем. В Америку селера потрапила на початку XIX століття. Сьогодні вирощується у двох різновидах: черешкова селера та коренева селера.