У наші дні шпинат, як частина раціону, став навіть ще більш популярним. Свіже листя шпинату – відмінний інгредієнт для популярних легких та поживних салатів. Шпинат добре поєднується з іншими овочами, а також з фруктами, сиром та м’ясом. Заморожений шпинат набує популярності як відмінний інгредієнт для коктейлів.
100 г шпинату – 17 ккал
Містить клітковину, калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк, манган, фтор, вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Е, К, фолієву кислоту, провітамін А.
Безпечне залізо
Залізо в шпинаті є безпечним, натуральним компонентом, у той час як прийом заліза у фармакологічному вигляді може загрожувати передозуванням, що дуже небезпечно, особливо для дітей.
Шпинат можна вживати регулярно, адже він добре перетравлюється і швидко засвоюється в організмі, на відміну від інших зелених овочів. Через нейтральність смаку, шпинат можна додавати до багатьох страв. Добре подрібнений шпинат надасть приємного зеленуватого відтінку до пюре, омлетів і навіть десертів. Свіжий сир змішаний з молодим шпинатом – це найкорисніший сніданок, що зарядижає енергією на цілий день.
Ключ до сили
Шпинат – це відмінне джерело заліза, що є часткою гемоглобіну, який забезпечує киснем всі клітини організму та входить у склад системи, що відповідає за вироблення енергії та обмін речовин. Особливо рекомендується жінкам, а також дітям і підліткам на стадії росту. Шпинат має також хороші лікувальні властивості. Його рекомендують вживати людям хворим на цукровий діабет, туберкульоз, хвороб ротової порожнини і при проблемах зі шлунком.
Мало хто знає, що вживання шпинату позитивно впливає на наші очі, адже він містить лютеїн та інші речовини, що захищають нервові клітини і запобігають виникненню таких захворювань як дистрофія сітківки. Шпинат особливо рекомендують вживати людям, які працюють з комп’ютерами.
Міцність
Шпинат містить рекордну кількість вітаміну К, що впливає на міцність наших кісток. Людям, що часто нервують на роботі, шпинат допомагає відновити спокій та працездатність. Саме шпинат здатен запобігати ушкодженням слизових оболонок і стабілізувати обмін вуглеводів.
Йод, що міститься у шпинаті, цілюще впливає на щитоподібну залозу. Крім того, шпинат – джерело клітковини і хлорофілу, які стимулюють діяльність кишечнику
Консервна банка з мультфільму
Шпинат походить із Персії, у Європу прибув із маврами в IX столітті. Дуже повільно завойовував собі прихильників. Більшу популярність здобув після Другої світової війни, розрекламований американцями. Послом цього овочу став герой мультфільму – моряк Папай, що завжди мав під рукою консервну банку зі шпинатом. Опорожняв її одним ковтком, після чого приступав до бійки, яка завжди закінчувалася нокаутом супротивника.
Сьогодні більшість жителів США вживають шпинат як один із найпопулярніших овочів у країні.
На відміну від нашої країни, у Франції шпинат полюбляють і називають «королем» або «мітлою для шлунка». Французи вирощують шпинат усюди, де можливо, й використовують у багатьох стравах.