
Цінні водорості
Водорості містять велику кількість білка, жирів і вітамінів, а деякі навіть продукують антибіотики. Вони є джерелом йоду, калію, натрію, а також таких речовин як агар, котрий застосовується в харчовій промисловості.
Здоров’я у водоростях
Вони багаті на білок, йод, кальцій, калій і вітаміни A, B1, C i E. Дослідження показують, що ці рослини набагато ефективніші від природних лікарських засобів при ракових захворюваннях, а також при астмі, артриті чи гіпертонії. В Японії вважається, що щоденне споживання морських овочів забезпечує зграбну фігуру, здорову шкіру, гарне волосся та запобігає утворенню зморшок.
Дієта, багата на водорості
Морські овочі дуже популярні в кухнях азіатських країн. Використовуються до супів, салатів, можуть подаватися як індивідуальні страви або зі звичайними овочами, рисом або рибою, особливо популярні – суші. До найвідоміших і найцінніших водоростей належать:
- Агар-агар (Agar-agar)
Агар містить залізо, фосфор, кальцій, вітаміни A, B1, B6, B12, C, D, K i H, тобто біотин. Доступний у формі порошку. Чудово надається для приготування желе з овочів і фруктів.
- Араме (Arame)
Мають делікатну структуру та солодкий аромат. Добре поєднуються з традиційними овочами, є хорошими інгредієнтами супів, салатів, рису та різних каш. Араме особливо багаті на йод і кальцій.
- Дульсе (Dulse)
Найбагатше джерело заліза, а також містять дуже багато білка, крім цього, кальцій, магній, йод і фосфор. Дульсе замочуються у воді та готуються схоже як шпинат. Вони є ідеальною приправою для супів і соусів.
- Хідзикі (Hijiki)
Містять великі кількості кальцію, є багатими на хімічні елементи, котрі мають тонізуючу дію на організм і знижують рівень цукру у крові. Додавання цибулі та кореневих овочів покращує їхні смакові властивості.
- Келп (Kelp)
Знижують рівень холестерину та виводять шкідливі токсини з організму. Використовуються як додаток до супів, салатів і соусів – покращують їхні смакові та поживні властивості, а також аромат. Часто додаються до страв замість звичайної солі.
- Комбу (Kombu)
Ідеальний інгредієнт дієти для тих, хто прагне схуднути. Додаючи їх до насіння стручкових рослин, прискорите приготування та надасте страві особливого аромату. Їх можна також подавати з іншими овочами чи рисом.
- Норі (Nori)
Містять білок і великі кількості вітамінів A, C, B1 i PP, тобто ніацин. Зменшують рівень шкідливого холестерину у крові та покращують процес травлення. Вони також доступні в замороженому вигляді.
- Вакаме (Wakame)
Водорості багаті на кальцій, вітамін С і вітаміни групи В. Вакаме є чудовим додатком до звичайних овочів, особливо цибулі, їх можна також використовувати для приготування салатів.