Цей сайт використовує файли cookie. Проглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Картопля

100 г картоплі – 90 Ккал

Картопля – багате джерело вітамінів: B1, B2, B6, PP і вітаміну С. Містить також білок і вуглеводи, кальцій, калій, фосфор, магній.

Диявольська рослина та папська оздоба

Індіанські племена почали споживати картоплю тисячі років тому. До Європи цей овоч примандрував лише в XVI столітті. Споживанню картопляних бульб приписувалася поява багатьох хвороб. Саме тому, як і завдяки своїм квітам, картопля стала оздобною рослиною. Цю роль відігравала в основному в XVII i XVIII століттях.

Способи приготування

Без її наявності важко уявити собі сучасні кухні світу. Вона не калорійна, має в п’ять разів менше калорій, ніж макарони чи каша. Найбільше мінеральних речовин і вітамінів ховаються відразу під шкіркою. Натомість всередині накопичується в основному крохмаль. Картопля придатна для приготування салатів, смаження картоплі, вареної «в мундирах», або ж запеченої на грилі. З картоплин середньої твердості виходять чудові чіпси чи тертухи, або ж просто варена картопля чи інгредієнт супу. Є вид мучної картоплі, яка легко розпадається, що ідеально підходить для кексів, фаршів, кльоцків або пюре, а також для загущення супів.

«Сексуальна» картопля

У часи, коли картопля була в Європі новинкою, її вважали ліками проти імпотенції, а також чудовим афродизіаком. За неї платили величезні суми. У перерахунку на сьогоднішні гроші навіть 2000 доларів за кілограм.  

Легкі й корисні

Калій і кальцій, що містяться в картоплі, нейтралізують шкідливу дію кухонної солі на наш організм. Магній, натомість, зміцнює серце, завдяки чому легше переносимо стрес, тому картоплю рекомендують особам у стресових станах. Клітковина має позитивний вплив на роботу травної системи. Фосфор корисно впливає на стан зубів і ясен, а також бере участь в процесах росту, тому він відіграє важливу роль у піраміді харчування для дітей. Залізо впливає, крім іншого, на зміцнення імунітету й протидіє поганому самопочуттю.Рецепти з цим овочем

Салат "Янтарний браслет"
Салат "Янтарний браслет"

Салат, оформлений у вигляді кільця і щедро всипаний родзинками і горіхами.

8 порції(-ій) 30-45 хв середній
"Новий" вінегрет та закуска з горошку і апельсину
"Новий" вінегрет та закуска з горошку і апельсину

Спробуйте оновити добре відому страву, зробивши з картоплі кошики та перемастивши овочі сметанно-часниковим соусом.

3 порції(-ій) понад 45 хв середній
Український вінегрет
Український вінегрет

З любов'ю "Бондюель".

1 порції(-ій) понад 45 хв середній
Салат "Зимовий пейзаж"
Салат "Зимовий пейзаж"

Цей салат поєднав сучасні смаки і має сподобатись поціновувачам гостренького.

1 порції(-ій) 30-45 хв середній
Ecommerce Modal Title
Ecommerce Modal Description