100 г картоплі – 90 Ккал
Картопля – багате джерело вітамінів: B1, B2, B6, PP і вітаміну С. Містить також білок і вуглеводи, кальцій, калій, фосфор, магній.
Диявольська рослина та папська оздоба
Індіанські племена почали споживати картоплю тисячі років тому. До Європи цей овоч примандрував лише в XVI столітті. Споживанню картопляних бульб приписувалася поява багатьох хвороб. Саме тому, як і завдяки своїм квітам, картопля стала оздобною рослиною. Цю роль відігравала в основному в XVII i XVIII століттях.
Способи приготування
Без її наявності важко уявити собі сучасні кухні світу. Вона не калорійна, має в п’ять разів менше калорій, ніж макарони чи каша. Найбільше мінеральних речовин і вітамінів ховаються відразу під шкіркою. Натомість всередині накопичується в основному крохмаль. Картопля придатна для приготування салатів, смаження картоплі, вареної «в мундирах», або ж запеченої на грилі. З картоплин середньої твердості виходять чудові чіпси чи тертухи, або ж просто варена картопля чи інгредієнт супу. Є вид мучної картоплі, яка легко розпадається, що ідеально підходить для кексів, фаршів, кльоцків або пюре, а також для загущення супів.
«Сексуальна» картопля
У часи, коли картопля була в Європі новинкою, її вважали ліками проти імпотенції, а також чудовим афродизіаком. За неї платили величезні суми. У перерахунку на сьогоднішні гроші навіть 2000 доларів за кілограм.
Легкі й корисні
Калій і кальцій, що містяться в картоплі, нейтралізують шкідливу дію кухонної солі на наш організм. Магній, натомість, зміцнює серце, завдяки чому легше переносимо стрес, тому картоплю рекомендують особам у стресових станах. Клітковина має позитивний вплив на роботу травної системи. Фосфор корисно впливає на стан зубів і ясен, а також бере участь в процесах росту, тому він відіграє важливу роль у піраміді харчування для дітей. Залізо впливає, крім іншого, на зміцнення імунітету й протидіє поганому самопочуттю.