100 г пастернаку – 56 Ккал
Пастернак містить білок, вуглеводи, клітковину, калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк і вітаміни A, B1, B2, B6, C, E, PP, а також фолієву кислоту
Модний пастернак
У давнину та середньовіччя пастернак був популярним овочем, який культивували до моменту поширення картоплі. Видовжений або округлий корінь містить білу ароматну м’якоть з характерним гостро-солодким смаком. Його можна їсти сирим, у салатах, у вигляді пюре, або ж з іншими вареними овочами. Ним приправляють супи, перепічки, овочі та квашену капусту.
Корисний для всіх груп крові
Містить багато цінних поживних речовин. Демонструє корисні властивості для всіх груп крові. Плоди містять ефірну олію, фурокумарини, глюкозиди, жирне масло та флавонаїди. Має сечогінну, детоксикуючу та протиревматичну дію. Викликає апетит, є калорійним будівельним матеріалом. Його застосовують також при лікуванні кам’яної хвороби нирок.
Пастернак чи петрушка?
Пастернак часто плутають з петрушкою. Як його розпізнати? Від петрушки відрізняється тим, що є досить гладким, а в місці проростання листя має невеличкі заглибини та коричневий ободок, смаком натомість трохи нагадує моркву.
Не лише для людей
Пастернак є також цінною кормовою рослиною, і вважається, що м'ясо тварин, яких годували цим овочем, має значно кращий смак.