100 г печериць – 15 ккал
Містить клітковину, вітаміни D, Е, РР і вітаміни групи В, а також залізо, калій, фосфор і цинк.
Захисний капелюшок
Завдяки низькому вмісту натрію є відмінним інгредієнтом дієти «без солі». Оскільки печериці не містять цукру та жирів, їх можна вживати діабетикам. Цинк, що міститься в печерицях, мобілізує імунну систему.
... і голова не болить!
Печериця містить більше вітамінів групи В, ніж свіжі овочі. Є лідером по вмісту рибофлавіну, тобто вітаміну В2, який зменшує приступи головного болю при мігрені. Причиною головного болю може також бути втома, якій запобігає пантотенова кислота.
Здоровий вигляд
Печериці також впливають на стан нашої шкіри та волосся. Ті, хто піклуються про свій зовнішній вигляд, обов'язково повинні включити у свій раціон печериці, особливо, беручи до уваги те, що від них не з'являться зайві сантиметри на талії (вони дуже низькокалорійні).
Тільки для безсмертних
Гриби були «їжею богів» уже в часи фараонів. Єгиптяни вірили в те, що вживання в їжу печериць дарує безсмертя, на що заслуговували тільки фараони. Звичайна людина не мала права навіть доторкнутися до них, не говорячи про те, щоб їх їсти.
Прямо з Парижа
Вирощувати печериці в Європі почали французи в XVII столітті. Це були садівники з околиць Парижа, які вирощували дині. Звідси пішла назва «паризький гриб». В XVII столітті один французький садівник помітив, що найкраще вирощувати печериці в підземних гротах і печерах.
Для обраних
Протягом багатьох століть їстівні гриби вважалися делікатесом лише для багатіїв. Говорять, що Георг IV у своєму палаці в Лондоні мав спеціальний будинок, призначений для вирощування грибів.