100 г спаржі – 23 ккал
Містить величезну кількість вітаміну А, С, а також цінні мікроелементи, такі як залізо, калій, цинк і багато клітковини.
Бути молодим
Зелена спаржа славиться вмістом великої кількості антиоксидантів, які перешкоджають ранньому старінню – тому спаржа є улюбленою їжею голлівудських красунь. Спаржа – це низькокалорійний і легкозасвоюваний овоч. Містить фолієву кислоту, що допомагає в боротьбі з вродженими вадами у дітей, при втомі та хворобах серця.
Завдання – промивання
Спаржа є натуральним сечогінним засобом, що допомагає при лікуванні бактеріальних інфекцій і запалень сечовивідних шляхів. Завдяки цим властивостям також може використовуватися при затримці води в організмі.
Спаржу подано до столу...
З давніх давен ідо сьогоднішнього дня страви зі спаржі асоціюються з чимось ексклюзивним. Спаржа зустрічається в рецептах як середземноморської, так і північноєвропейської, азіатської й американської кухонь. Спаржу варять і вживають гарячою або холодною.
«Трикольорова»
У продажі зустрічається спаржа зелена, світло-фіолетова й біла. Це той самий вид рослини, вирощений при різному освітленні. Зелена спаржа росте на відкритому сонці, біла росте під землею, а фіолетовій дозволено трішки висунути голівку із землі.
Багатство смаку
Спаржа походить із басейну Середземного моря. Стародавні греки та єгиптяни вживали в їжу дикий різновид спаржі, а римляни почали її вирощувати. Вона вважалася афродизіаком і лікувальною рослиною. Пізніше на якийсь час про спаржу забули, а в епоху Ренесансу вона теж пережила своє відродження. Спаржа була улюбленим овочем Людовика XIV. До XIX століття вона з'являлася тільки на столах багатіїв.