Часник

 

100 г часнику – 150 Ккал

Часник містить селен, кальцій, фосфор, залізо, магній, вітаміни A, B1, C, PP.

Беззаперечний вбивця бактерій

Багатий на антибактеріальні сполуки, етеричні масла, а також окислювачі, які оберігають від дії вільних радикалів. Найсильнішу антибактеріальну дію має сирий часник, але навіть у переробленому вигляді він знижує рівень холестерину в крові, діє антикоагуляційно, покращує кровообіг і діє позитивно на систему травлення. Знищує мікроорганізми, дріжджі, гриби та віруси. Його противірусна дія зменшує ризик виникнення онкологічних захворювань.

Перший антибіотик

До того, як антибіотики увійшли до повсякденного вжитку, часник з огляду на свої властивості застосовувався як профілактичний засіб проти інфекційних хвороб, а також для запобігання проти епідемій холери, чуми та грипу. На відміну від ліків чи вакцин часник не спричиняє імунізацію бактеріальних штамів і є нетоксичним для людини.

Якби не запах…

Характерний запах часнику спричинений розкладом ферментних сполук сірки, який наступає під час його нарізання чи давлення. Цей неприємний побічний ефект можна усунути, з’ївши яблуко, зелень петрушки, листя м’яти, тиміну, естрагону чи селери

Міжнародна приправа

Часник нараховує близько 4000 років, походить із Центральної Азії, а культивується у цілому світі. Його дуже цінують як приправу у кухнях всього світу, а особливо середземноморській, російській, болгарській, турецькій і арабській.Рецепти з цим овочем

Російська кулеб’яка
Російська кулеб’яка

Дивіться, як легко готувати смачні російські страви – це дуже просто! Покрокові інструкції та відео рецепти приготування смачних страв із Росії.

3 порції(-ій) 30-45 хв середній
Салат по-турецьки
Салат по-турецьки

Дивіться, як легко готувати смачні турецькі страви – це дуже просто! Покрокові інструкції та відео рецепти приготування смачних страв із Туреччини.

2 порції(-ій) 30-45 хв простий
Котлети
Котлети

Дуже модно поєднувати різні смаки і продукти, до того ж ще й смачно.

1 порції(-ій) 30-45 хв середній
"Новий" вінегрет та закуска з горошку і апельсину
"Новий" вінегрет та закуска з горошку і апельсину

Спробуйте оновити добре відому страву, зробивши з картоплі кошики та перемастивши овочі сметанно-часниковим соусом.

3 порції(-ій) понад 45 хв середній

Продукти з цим овочем

Квасоля біла
Квасоля біла
400 г