100 г часнику – 150 Ккал
Часник містить селен, кальцій, фосфор, залізо, магній, вітаміни A, B1, C, PP.
Беззаперечний вбивця бактерій
Багатий на антибактеріальні сполуки, етеричні масла, а також окислювачі, які оберігають від дії вільних радикалів. Найсильнішу антибактеріальну дію має сирий часник, але навіть у переробленому вигляді він знижує рівень холестерину в крові, діє антикоагуляційно, покращує кровообіг і діє позитивно на систему травлення. Знищує мікроорганізми, дріжджі, гриби та віруси. Його противірусна дія зменшує ризик виникнення онкологічних захворювань.
Перший антибіотик
До того, як антибіотики увійшли до повсякденного вжитку, часник з огляду на свої властивості застосовувався як профілактичний засіб проти інфекційних хвороб, а також для запобігання проти епідемій холери, чуми та грипу. На відміну від ліків чи вакцин часник не спричиняє імунізацію бактеріальних штамів і є нетоксичним для людини.
Якби не запах…
Характерний запах часнику спричинений розкладом ферментних сполук сірки, який наступає під час його нарізання чи давлення. Цей неприємний побічний ефект можна усунути, з’ївши яблуко, зелень петрушки, листя м’яти, тиміну, естрагону чи селери.
Міжнародна приправа
Часник нараховує близько 4000 років, походить із Центральної Азії, а культивується у цілому світі. Його дуже цінують як приправу у кухнях всього світу, а особливо середземноморській, російській, болгарській, турецькій і арабській.