Часто ми можемо ставити собі питання: чому я їм не так багато але весь час набираю зайву вагу? Однією з причин може бути велика калорійність продуктів, які ми їмо. Також необхідно правильно збалансовувати речовини які містяться в їжі, такі наприклад, як жири, білки і вуглеводи. За допомогою таблиць калорійності Ви дізнаєтесь скільки їх міститься у продуктах. Таблиці калорійності будуть корисні усім, хто дбає про своє здоров'я, а також для тих, хто хоче покращити самопочуття і свій вигляд.
Розрахуй кожен прийом їжі по калоріям. Ви маєте знати, яку кількість калорій містять продукти, щоб підтримувати своє здоров'я у гарному стані.
Таблиці калорій продуктів і страв
Калорії можна рахувати по-різному. Можна користуватися таблицями калорій продуктів, перевіряти калорійність окремих кухонь світу, або ж конкретних страв, наприклад, певних салатів, супів, основних страв або десертів.
Таблиці калорійності
Можна також використовувати таблиці калорійності для окремих груп людей, котрі характеризуються схожими енергетичними потребами та вимагають забезпечення організму певними поживними елементами та мінеральними речовинами. До таких груп належать, наприклад, діти, молодь шкільного віку та матері, які годують груддю.
Скільки калорій у…?
Інколи нам потрібна інформація про вміст калорій в окремому продукті чи групі продуктів, про те, скільки калорій міститься в овочах, фруктах, борошняних стравах, алкоголі, молочних продуктах, м'ясі, ковбасі, рибі, яйцях, хлібі, сухофруктах, солодощах, солоних перекусках або безалкогольних напоях.
Такі знання напевно стануть у пригоді, адже може виявитися, що слід інколи замінити такі популярні чипси на свіжі фрукти, які можна подавати зі смачними соусами на основі йогурту.
Запитаймо себе: чи варто рахувати калорії? Перевіряти скільки калорій у страві, котру готуємо? Звичайно ж, варто, бо у кожного з нас інша денна потреба в калоріях. Але калорії - це ще не все. Щоб повністю використати свій потенціал для розвитку, раціон має бути багатим на різні поживні елементи, котрі у свою чергу мають містити відповідну кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мінералів.
Білки беруть участь у всіх життєво важливих процесах, а також входять до складу кожної живої клітини. Наш організм завдячує їм гормональною рівновагою, імунітетом і відповідною роботою кишково-шлункового тракту. Не слід забувати про вуглеводи у раціоні, адже вони забезпечують засвоєння організмом білків, а також є необхідними для спалювання жирів. Жири натомість потрібні для організму з огляду на вітаміни A, D, E i K, котрі в них розчиняються.
Зважаючи на те, що наш організм не здатний сам утворювати вітаміни, вони мають неодмінно постачатися в щоденному раціоні. Це дуже важливо, оскільки вітаміни є необхідними для правильного функціонування організму, а деякі з них - також для правильного росту. Ще одним важливим складником раціону харчування є мінерали, котрі виконують будівничу та регуляторну роль. Від чого залежить потреба в калоріях? Відповідь проста: від нашої фізіології. Саме вона визначає потребу організму в калоріях, залежно від віку, виду роботи, статі чи загальних умов життя. Очевидним є те, що дієта для людей похилого віку передбачає зовсім інші норми харчування, ніж студентська дієта, адже неможливо порівняти ці стилі життя. Схожа ситуація з вагітними жінками, котрі повинні знати основи відповідного харчування для вагітних.
Потреба визначення калорій і раціонального харчування відома у всіх кухнях світу. Незважаючи на різні способи задоволення потреб організму, усі намагаються правильно збалансувати страви. Візьмімо, наприклад, італійську кухню, котра до смаку майже всім, і завдяки своїй різнорідності та багатству смаків визнана за одну з найкращих, і таку відмінну від неї японську кухню – природну та гармонічну, вона вважається найздоровішою в цілому світі. Саме тому слід використовувати таблиці калорій, адже знаючи енергетичну та поживну цінність страв, які споживаємо, маємо можливість змінити своє меню так, щоб воно забезпечувало нас достатньою кількістю енергії та необхідними поживними елементами. А якщо при цьому вдасться досягнути омріяної фігури, то це ще корисніше.